ABD vize başvurusu

Amerika'da (Delaware Eyaletinde) şirket kurulumu için geçerli bir ABD vizesi gerekmemektedir. Yine de ABD vize başvurusu ya da ABD içinde yatırım yapmak ve seyahat etmek için bir vizeye ihtiyacınız olacaktır. Dilerseniz ABD vizesi ile ilgili faydalı bilgiler edinmek için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilir ya da herhangi bir sorunuz için bize ulaşabilirsiniz.

B1/B2 - Business/ Tourist

ABD’ye işiniz veya çalıştığınız şirket ile ilişkili herhangi bir iş ziyareti amacıyla geliyorsanız; örneğin bir anlaşma imzalamak ya da bir iş toplantısına katılmak gibi, bu durumda B-1 Business Visitor vizesi için başvuruya uygun olabilirsiniz


L1A/L1B- Şirket içi Transfer

L-1A/B vizesi Amerika’da ofisi bulunan bir şirket için yönetici ya da uzman transferi ile ilgildir.Bu vize 3 yıl süre ile verilir ve sonrasında Green Card alınabilir.Bu vize henüz Amerika’da ofisi bulunmayan, ancak kurulması planlanan şirketler için de geçerlidir.Detaylar için tıklayınız.


E1/E2 - Ticaret/Yatırım

ABD’de hali hazırda bulunan veya yeni kurulan bir iş için kayda değer miktarda yatırım yapıyorsanız, E-2 vizesine başvuruda bulunma şansınız olabilir.Ayrıca Amerika Türkiye arası bir ticaret hacmine sahipseniz E-1 Vizesine başvurabilirsiniz.


EB5 Yatırımcı Programı

EB5 Yatırımcı Programı ile en az 10 kişiye istihdam sağlayan devlet tarafından onaylı bir projeye yatırım yaptığınızda Green Card alabilirsiniz.Minumum yatırım miktarı 500bin USD’dir.Green Card’iniz ortalama 13-14 ayda size ulaşmaktadır.En çok gelir getiren projeler özel projelerdir.Detaylı bilgi için tıklayın.


Start-up Vizeleri

ABD’ye girişimci olarak gelmek için göçmen olmayan (nonimmigrant) vize türlerinden birisine başvurmanız gerek. Eğer hali hazırda ABD’de bir iş kurmuş iseniz, bu durumda ABD’de kalıcı olarak yaşamak adına göçmen (immigrant)vizelerinden birine başvurmanız gerekiyor.Detaylı bilgi için tıklayın.

Amerika Vize Mülakatlarında En Çok Yapılan 10 Hata

Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvuru süreci, bazı püf noktalarına dikkat edildiğinde çok kolay bir şekilde sonuçlanıyor.Amerika’yı keşfetmenin ilk adımının kurallara uygun bir vize başvurusundan geçtiğini unutmayın! Yazının devamı için tıklayın

Amerika Vize Görüşmesi Nasıl Olur

Vize dokümanlarınız hazır. Konsolosluğun önüne vardınız sizi bekleyen nelerin olduğunu bilmeden boş bir bakış attınız, kapıda dikili duran Amerikan vatandaşı güvenlik görevlisinin bağrışmalarıyla sıradan teker teker insanların çağırıldıkça içeriye girdiğini göreceksiniz. Yazının devamı için tıklayın

Amerika Vizesinde Başarılı Sonuçlar Nasıl Alınır?

Amerikan konsolosluğu sizlere vize reddi vermek için uğraşmaz ve genel olarak olumlu bir tutum ile sizlere yaklaşmaktadır.Bu yüzden Amerika vize başvurularında rahat olmanızı öneriyoruz.