Amerika’da PayPal Hesabı Nasıl Onaylanır?

#image_title

Onaylanmış bir PayPal hesabınızın olması demek, PayPal’a kimliğinizi kanıtlayan birkaç detayı bildirmeniz anlamına gelir. Bu da hiç şüphesiz potansiyel müşterileriniz karşısında daha çok güvenilirliğe sahip olmanız ve ayrıca PayPal’ın Satıcı Koruması (Seller Protection) altına girmeniz demek oluyor. Onaylanmış bir hesaba sahip olmanız size aynı zamanda hesap kısıtlamalarını da aşma imkânı sağlıyor. Bu işlemin ardından kendi PayPal hesaplarınız ve bağlantılı banka hesaplarınız arasında para transferleri yapabilirsiniz. PayPal sizden hesabınızı tamamlamak için hem bir kredi kartı hem de banka hesabı bilgisi istese bile, hesabınızı onaylatma işlemini yalnızca bir banka hesabı bilgisi ekleyerek yapabilirsiniz.

1-) Şimdi adım adım PayPal hesabınızı nasıl onaylayacağınızı anlatalım:

amerika-paypal-hesabi
Paypal Giriş Sayfası

ABD’de PayPal hesabınızı onaylamak için geçerli bir banka hesap bilgisi ve Amerika’da size onaylanmış bir adres bilgisi girmeniz gerekir. PayPal USA genel olarak Posta kutularını kabul etmemektedir. Bu konuda size ait bir adres gerekmektedir. Bu adresi bizim aracılığımız ile sağlayabilirsiniz.Fakat bu işlemleri yapmak  içinse en başta hesabınıza giriş yapmalısınız. Yukarda okla gösterilen kısma tıkladıktan sonra hesap bilgilerinizi girerek hesabınıza ulaşabilirsiniz.

2. Adım: Banka bilgilerinizi girmek için “profil” sayfanıza girin

amerika-paypal-hesabi-onay-sayfasi

 

Okla gösterilen sekmenin üzerine gelerek banka hesabınızı eklemek için tıklayacağınız bölümün açılmasını sağlayın.

3. Adım: Banka hesabı ekleme sayfasına ulaşın

amerikada-paypal-banka-hesabi-ekleme

Okla işaret edilmiş sekmeye tıklayarak artık banka hesabınızı ekleyeceğiniz sayfaya ulaşıyorsunuz. Burada PayPal size bir liste çıkartarak gösterilen bankalardan birini seçmenizi isteyecek. Hangi bankadan hesap numarası ekliyorsanız ona tıklamalısınız. Eğer hesap ekleyeceğiniz banka gösterilen listede yer almıyorsa “I have a different bank account” (Başka bir bankada hesabım var.)’a tıklamalısınız.Eğer Amerika’da PayPal hesabınızı onaylamak için bir banka hesabınız yoksa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.Adım: Online bankacılık bilgilerinizi girin

amerikada-online-bankacilik-paypal

Eğer bir üst adımda belirtildiği şekilde listeden bir banka seçerseniz, bu durumda karşınıza üstteki gibi bir sayfa çıkacaktır. Kırmızı kutu içerisine alınmış bölüme online bankacılık kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek banka hesap bilgilerinizi PayPal’a anında aktarmış olursunuz. Bu numaraları vermekten çekinmeyin; zira PayPal bilgilerinizi anlık olarak kullanacak ve bunları veri olarak saklamayacaktır. Eğer listeden bir banka seçemediyseniz 5. adıma gidiniz. Bu şekilde işlemi tamamladıysanız 6. adımdan okumaya devam ediniz.

5.Adım: Banka hesap bilgilerinizi girin

paypal-usa

Bankanızın PayPal üzerinde hesabınızı anında eşleme seçeneği bulunmuyorsa; yani 4. adımda belirtildiği gibi listeden bir banka seçemediyseniz, bu durumda banka hesap bilgilerinizi ayrıca girmeniz gerekecektir ve karşınıza bu sayfa çıkacaktır.

  • Öncelikle hesap tipini (account type) seçmeniz gerekir. Sayfada bulunan “Checking” ya da “Savings” düğmelerinden birini seçmelisiniz. Vadesiz hesaplar için checking, mevduat hesapları içinse savings düğmesine tıklamalısınız.
  • Ardından kırmızı kutu içerisinde gösterilen bölüme banka hesabınıza ait “Routing number” ve “Account number” girilmelidir. (Routing number banka/şube kodu; account number ise banka hesap numarası için ayrılmıştır.)

Bu numaraları bankanın tarafınıza sağladığı çekin üzerinde bulabilirsiniz. “Routing number” çekin ön yüzünün sol alt kısmında; “account number” ise “routing number”ın hemen sağında, sembollerin ardından gelen kısımda yer alır. Burada tüm numaraları dikkatlice girmeye ve aralarında boşluk bırakmamaya dikkat edin. “Routing number” ile “account number” arasında 4 haneli bir numara daha bulunabilir; ancak siz yalnızca gerekli bilgileri tarif edilen şekilde yazın.

  • Bu bilgilerin ardından artık işlemi sonlandırmaya hazırsınız. “Agree and link” (onayla ve bağla) butonuna tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.
  • PayPal online banka hesaplarını kabul etmemektedir. Bu yüzden gerçek ve fiziksel yapılanması olan bir banka hesabını girmeniz gerektiğini unutmayınız.

 6.Adım: Onay depozitoları için hesabınızı kontrol edin

paypal-onay

Hesabınızın onay işleminin tamamlanabilmesi için son bir adım kaldı. Bu da PayPal’ın size toplamı $1’dan az tutacak toplam 2 adet depozito göndermesi. Bu depozitoların hesabınıza ulaşması 3 iş gününe kadar zaman alabilir. PayPal’ın bu depozitoları göndermesinin sebebi aslında hesabınızın gerçekliğini kontrol etmek ve size bunun için son bir onay yaptırmak.

7.Adım: Depozitolarda virgülün sağında yer alan numaraları onay formuna girin

paypal-onay-banka-hesabi

Son adımda “verification form” (onay formu)’na PayPal’ın hesabınıza gönderdiği depozitoların virgülden sonraki iki hanesinin girerek hesabınızın gerçek ve size ait olduğunu onaylamanız gerekmektedir. Eğer hesabınızdan çıkış yaptıysanız, tekrar giriş yaptıktan sonra “Link a bank” düğmesine tıklayarak bu sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

Son Adım: PayPal’dan tarafınıza gelen aramayı açın

Bu adımların tümünü tamamladıktan sonra PayPal son bir kontrol için sizi arayacaktır. Bu aramayı açın ve size hesabınızla ilgili sorulan birkaç soruya cevap verin. Bunların ardından hesabınız onaylanmış olacaktır.

PayPal ile ilgili tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz.Amerika’da açtığınız Paypal hesabınız için Adres konusunda sorun yaşıyorsanız buradan iletişime geçiniz.