eBay ve Amazon’da Satış Yapanlar Neden DelawareSirket.com’u Tercih Ediyor?

eBay ve Amazon’da Satış Yapanlar Neden DelawareSirket.com’u Tercih Ediyor?

Amazon.com ve eBay, e-ticaret çağının en önemli fırsatları olarak öne çıkmaktalar. Amazon ve eBay’in gelişmiş altyapıları ve küresel bilinirliliklerini kullanarak, satıcılar son derece karlı işler kurabilmektedirler. Delawaresirket.com olarak bu süreci sizin için olabilecek en zahmetsiz ve en hızlı hale getirmek için hizmet sunmaktayız.

Amazon satıcıları, ürünlerini satış ve kargolama türlerine göre iki ayrı kategoriye ayrılmaktadırlar.

Amazon’da Satıcı Türleri

FBM (Fulfillment by merchant) türü olarak adlandırılan ilk kategorideki satıcılar, satışlarının her aşaması ile kendileri ilgilenirler. Ürünlerinin tutmaları için gereken depoyu kendileri sağlar ve bu ürünleri müşterilere yine kendileri kargolar. Özetle, FBM türü satıcılar satış sürecinin her aşaması ile kendileri ilgilenirler. Amerika’da ürünleriniz için depo ve fulfilment ihtiyacınız olursa bu konuda size yardımcı olmaktayız.

FBA (Fulfillment by Amazon) türü satıcılar ise ürünlerinin depolanması ve müşterilere kargolanması konusunda Amazon’a güvenirler. Satıcının ürünleri Amazon’un depolarında tutulur ve bir sipariş geldiğinde ürünün müşteriye gönderimi ile Amazon ilgilenir. FBA türü satıcılar bu sayede pazarlama gibi önemli işlere vakit ayırırken lojistik konusunu Amazon’a bırakmış olurlar.

İster FBA türü olsun ister FBM türü olsun, satıcılar yaptıkları işin uzun vadeli başarısına odaklanmalıdırlar. Bu sebeple bir şirket kurmak son derece önemlidir. Bir Amazon satıcısı olarak DelawareSirket.Com ile “Corporation” veya “LLC” şirket kurmanın neden önemli olduğunu 5 maddeyle açıklamaya çalışalım.

 1. Şahsi Varlıklarınızı Koruyun

Bazen satışlarda işler istendiği gibi gitmeyebilir. Örneğin, hatalı bir ürün size bir sürü iade talebi olarak geri dönebilir. Doğal olarak müşteri sıkıntının çözülmesini isteyecektir.Bu durum küçük miktarda ürünlerde çok sorun yaratmamaktadı fakat yüklü ürün gönderimlerinde ve satışların iptalinde sorun oluşturabilmektedir. Eğer Amazon ve eBay’de yaptığınız işi şirketleştirmediyseniz bu sıkıntılar için şahsi tazminatlar ödemeniz gerekebilir. Böyle bir durumda Türkiye’de bile olsanız kendi eviniz, arabanız veya birikim hesabınız gibi şahsi varlıklarınız da tazminatlar için değerlendirilecektir.

Eğer Amazon veya eBay’deki satışlarınız için bir şirket kurarsanız, kanunlar şirketinizi ve sizi ayrı varlıklar olarak tanımlayacaktır. Dolayısıyla, müşterilerinizin tazminat gibi talepleri kişisel varlıklarınızı etkilemeyecek, tamamen şirket varlıkları bazında değerlendirilecektir.Dropshipping ve Fulfilment için şirket kurmaniz yalnızca 24 saat sürmektedir.

 1. Güven İnşa Edin

Amazon ve eBay’in basit arayüzleri online olarak satış yapmayı son derece kolay hale getiriyor. Ancak yine de tercih edilmek için satıcıların müşterilerin gözünde güven inşa etmeleri ve bilinirlilik sağlamaları gerekmekte. Çünkü çoğu müşteri tanınmış ve güvenilir markalarla çalışmayı tercih eder. Yaptığınız işin sonuna “Inc” veya “LLC” gibi profesyonel kısaltmalar getirmek bu konuda size büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu tür profesyonel kısaltmaların bulunması müşteriye işinizi ciddiye aldığınız mesajını iletir. Hatta öyle ki çoğu yatırımcı veya iş ortağı yalnızca “Corporation” ve “LLC” türü şirketlerle iş yapmayı tercih ederler.Böylece satışlarınızı arttırmış olursunuz.

Bir “Corporation” veya “LLC” kurarak işinizi bir adım öteye taşımak için bizimle hemen iletişime geçin.

 1. Vergi Avantajlarından Faydalanın

Eğer Amazon’da şirket kurmadan satış yapıyorsanız bir takım vergi avantajlarını kaçırıyor olabilirsiniz. Örneğin; hem LLC hem de Corporation türü şirketler gelirleri şirket sahiplerine dağıtmadan önce bir takım kurumsal harcamalardan kısabiliyorlar. Bunun yanı sıra, şirketleştiğinizde sağlık sigortası, emeklilik planları ve miras konusu gibi birçok avantajdan da faydalanma şansı yakalarsınız.Şirkete ödediğiniz vergiler ile isterseniz size bir emeklilik planıda açabiliriz.

 1. Yatırımcıları Çekin

Tıpkı müşteriler gibi, yatırımcılar ve kredi veren kurumlar da şirketleşmiş satıcılarla iş yapmayı tercih ederler. Yalnızca şirketler daha güvenilir oldukları için değil, aynı zamanda LLC ve Corporation türü şirketlerde kısmi sahiplik ve ortaklık sağlamak daha kolay olduğu için de.

 1. İşinizin Sürekliliğini Sağlayın

Amazon’da satış işini geliştirmek için çok çalışmak gerekmektedir. Aynı zamanda yaptığınız işin idari veya sahiplik ile ilgili değişikliklerden etkilenmediğinden de emin olmalısınız. Bir LLC veya Corporation kurduğunuzda hayatınızı adadığınız işiniz de kendine ait bir EIN (Employer Identification Number) sahibi olur. Bu sayede işiniz şahsi Sosyal Güvenlik Numaranız yerine kendi kimlik numarasına bağlı olmuş olur.

Corporation ve LLC türü şirketler şahısların kim olduklarına bakılmaksızın devamlılıklarını sürdürürler. Siz de bir Corporation veya LLC kurarak emeklilik, iş kazası ve ölüm gibi istenmeyen durumlarda yasal sıkıntılara takılmadan işinizin devamlılığını sürdürebilirsiniz.

Siz de Amerika’da şirket kurarak tüm bu avantajlardan faydalanmaya hazır mısınız? Başvuru formunu doldurarak kolayca şirketinizi kurmak için gereken işlemlere başlayabilirsiniz.

Aynı zamanda sağladığımız diğer hizmetlerden bazıları şu şekildedir:

 • DBA (Doing Business As)
 • Banka Hesabı
 • Registered Agent Hizmeti
 • EIN (Employer Identification Number) Edinme
 • ITIN Edinme
 • Yıllık Vergi Beyanları
 • Kurumsal Danışmanlık

Tüm hizmetlerimiz için lütfen hizmetler sayfasına göz atmayı unutmayın.

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz