PayPal ve Diğer Ödeme Servisleri

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında ödeme hizmetleri hayati önem taşımaktadır. Geçmişte, şirketler yalnızca yerel ürünleri satıp nakit veya çek kabul edebiliyordu. Mesafeler çok uzun olmadığı için bu ödeme yöntemlerini kullanmak önemli bir sorun olmadı. Küreselleşmenin ve büyüyen pazarların etkisiyle, girişimciler artık dünyanın dört bir yanından müşterilere ulaşabileceklerini biliyorlar. Müşteriler artık ellerinde nakit veya çekle gelmeyecek. Teknoloji çağına ayak uydurmak için kendinizi yeni hızlı ve etkili ödeme çözümlerine adapte olmanız gerekiyor. Bunu başarmanın en kolay yolu ise ödeme servisleridir.

ABD’deki ödeme hizmetleri, banka veya kredi kartları veya çevrimiçi sistemler aracılığıyla para transferlerine izin veren sertifikalı ticari hizmetlerdir. Bu hizmetleri kullanmak ve müşterilerinden çevrimiçi ödeme kabul etmek için işletmelerin bir satıcı hesabı açması gerekir. Müşterilere bu tür ödeme yöntemlerini sunmak daha güvenli ve ucuzdur.

Ödeme hizmetlerine birçok alternatif sunmaktadır. Bazıları  işletme sahiplerinden (fiziksel mağazaları olan) bir Satış Noktasına ihtiyacı vardır. Bazıları, müşterilerinin istedikleri zaman ve yerde ödeme yapmalarına yardımcı olmak için mobil ödeme çözümlerine ihtiyaç duyar. İnternet üzerinden faaliyet gösteren işletmeler çevrimiçi ödeme sistemlerine ihtiyaç duyarken, restoran gibi gerçek mağazası olan şirketler fiziksel ödeme yöntemlerine ihtiyaç duyabilir.

1- PayPal

-ABD Dışında İkamet Eden Biri PayPal Ticari Hesabı Nasıl Elde Edebilir?

Sizin için bir PayPal ticari hesabı açabilir ve böylece ürünlerinizi Ebay & Etsy’de satmaya devam edebilirsiniz.

-PayPal Ticari Hesabının avantajları nelerdir?

Paypal işletme hesabına sahip olmanın en önemli faydalarından biri, PayPal’ın diğer ülkelere kıyasla ABD’de daha yaygın olması ve politikalarının daha istikrarlı olmasıdır. Bu istikrarlı ilerleme müşterilere güven sağlar. ABD’deki ticari Paypal hesabınızla, diğer ülkelerdeki Paypal ile ilgili sorunlar konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Güvenilir bir ödeme sistemi, müşterilerinizin kafalarındaki soru ve şüpheleri gidermesine de yardımcı olacaktır.

-PayPal ticari hesabı nasıl alınır?

  • Her şeyden önce, bir Paypal işletme hesabı açmak istiyorsanız, ABD’de yasal bir işletmenizin olması gerekir.
  • Kuruluş sürecinizi tamamladıktan sonra, “İşveren Kimlik Numarasına (EIN)” başvurmanız gerekir. Bir ticari banka hesabı açmak istiyorsanız bu gerekli bir işlemdir. Banka hesabı açacaksanız ABD’de olmanıza gerek yoktur. Bizimle iletişime geçebilir, banka hesabınızı sizin için açabiliriz. Lütfen e-posta göndermekten veya bizi aramaktan çekinmeyin.

-ABD’de bir banka hesabı açmak için ne gereklidir?

  • İşletmenizin kuruluş sertifikaları
  • İşveren Kimlik Numarası (EIN)

Gerekli belgeler, banka hesabınızı açmak istediğiniz bankaya göre değişiklik gösterebilir.

2. Diğer Ödeme Hizmetleri

Size yardımcı olabilecek ödeme çözümleri sektöründeki önde gelen şirketlerden bazıları şunlardır:

  • Flagship Merchant Services: Hemen hemen her tür iş için kredi kartı ile ödeme yöntemleri sağlar.
  • AIMsi: Satış noktasında ödeme yöntemleri için yazılım sistemleri kurar. Ayrıca muhasebe ve envanter yönetimi için hizmetler de sağlarlar.
  • Square: Her tür işletme için ödeme yöntemleri sağlar.
  • Touchbistro: iPad üzerinden POS sistemleri kurar.
  • Dinnerware: Microsoft tabanlı POS sistemleri kurar.

Herhangi bir servis sağlayıcı seçmeden önce, ihtiyacınız olan ödeme yöntemleri hakkında firmalarla görüşün. İlgili hizmeti seçme sürecinde ne tür satışlar yaptığınızı, müşteri hizmetlerinizin kapsamını, beklentilerinizi ve en önemlisi bu ödeme yöntemlerine ne kadar harcamak istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

ABD’de işinizi başlatmak için hizmetlerimizden birini seçebilir ve daha fazla bilgi veya sorularınız için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.