Eğer Amerika’daki şirketlerle ticari alışveriş yapıyorsanız, müşterilerinizin büyük çoğunluğu size yerel yöntemlerle ödeme yapmak, ya da sizden yerel yöntemlerle işlemlerinizi gerçekleştirmenizi bekleyeceklerdir. Bazı şirketler Paypal ya da International Wire Transfers gibi hizmetler kullandığını söylese de bu yöntemler hem kullanışlılık hem zamandan kazanç hem de işlerin etkin yürütülmesi açısından sizi oldukça zorlayacaktır.

 

Maalesef, son zamanlarda artan terör olayları, yeni yasaların yürürlüğe girmesi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemelerle ABD vatandaşı olmayanların Amerika banka hesabı açmaları oldukça zorlaştı. Hatta ABD vatandaşı olan ve Amerika’da ikamet eden yabancı uyruklu kişilerin bile Amerika’da banka hesabına sahip olma şansları eskisi kadar yüksek değil.

 

Peki Amerika’da banka hesabı açmak imkansız mı? Tabii ki değil fakat danışmanlık hizmeti almadan bu yolları denemenin ve hedefe ulaşmanın çok zor olduğunu söylemek gerekiyor. Deneyebileceğiniz yöntemlerden birisi online bankalara başvurmaktır. Belli periyotlarla Silicon Vallet Bank, Everbank gibi platformlarda bir banka hesabı açma şansı yakalayabilirsiniz. Bu seçeneğin biraz çetrefilli ve zaman alıcı olduğunu siz de fark etmişsinizdir.

 

Diğer deneyebileceğiniz yöntem Amerika Birleşik Devletleri’ne bir seyahat planlayıp, buradaki bankalarla görüşerek bir banka hesabı açmaya çalışmak olabilir. Bunu yaparken sizden talep edecekleri belgeleri yolculuktan önce toplamalı ve güvenilirliğinizi bankaya kanıtlamalısınız. Bu seçeneğin hayata geçirilebilmesi için bir Amerika vizesi sahibi olmak gerekli ve son düzenlemelerden sonra Amerika vizesi almanın da fazlasıyla zorlaştığını belirtmemiz gerekiyor.

 

Delawaresirket.com olarak Amerika’da bulunan ofisimizde yeni gelişmeleri yakından takip ederek şirketinize Amerika’da banka hesabı açma hizmeti sunuyoruz. Detaylı bilgi ve danışmanlık almak için bize TR Tel: +90 850 304 7002, US Tel: +1 302 310 21 76 numaralarından ulaşabilir ya da info@enterprises.social adresimize mail atabilirsiniz.

 


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz

Kategoriler: Bilgi Edinme, Neden Biz /

Subscribe To Receive The Latest News

Curabitur ac leo nunc. Vestibulum et mauris vel ante finibus maximus.

Add notice about your Privacy Policy here.