Amerika vize randevusu

Amerika Yatırımcı Vize Başvuruları Yeniden Başladı

ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Başkonsolosluğu, vize başvurularını kabul etmeye tekrardan başladı. 8 ekim 2017 tarihinde durdurulan ve 8 Kasım 2017’den beri sınırlı sayıda vize randevusunun kabul edildiği süreç nedeniyle, Amerika’da yeni bir iş kurmak yada yatırım yapmak için bekleyen çok sayıda yatırımcı yeniden vizeye başvurabilir, yatırımcıların en çok tercih ettiği E-2 Yatırımcı Vizesi ile Amerika’da yasal olarak yatırımcı statüsü kazanılıyor. Son 5 yıla baktığımızda bu vize için Türkiye’den yapılan başvuru sayısının  % 60 artmış olduğunu görüyoruz.

E-2 Yatırımcı Vizesi Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri ile arasında geçerli bir ticari anlaşma bulunan ülkelerin vatandaşlarının başvurabildiği E-2 Yatırımcı Vizesi’ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da başvuruda bulunabiliyor. E-2 Yatırımcı Vize başvurusunda net ve yasal olarak belirlenmiş bir alt sınır bulunmamakla beraber genel istatistiki veriler ortalama 100 bin $ olarak görülüyor. Bunun sebebi ise her sektörün ihtiyacı olan yatırım miktarının işin yapısına göre değişiklik göstermesidir. E-2 vizesi bu anlamda “girişimcilik” veya “start-up” vizesine en yakın olan vizedir. Başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken husus, önemli bir miktarda yapılmış yatırımın riske edildiğine dair yetkili makamlarca inanılır olmasıdır. E-2 vizesi, başvuran kişiler serbest çalışan olduklarında veya kendi işlerinin
sahibi olduklarında alınabilecek de bir vizedir. E-2 vizesine sahip olmanın yatırımcıların sahibi olduğu işlere katkısı oldukça yüksektir. Bu sayede yatırımcılar kesintisiz bir şekilde ticaretlerini bire bir Amerika’dan yönetme ve geliştirme imkanı yakalamaktadır. Kendi yaptıkları işlerin yanında yeni yapacak oldukları yatırımları yakından takip edebilmektedirler. E-2 Yatırımcı Vizesi ile yatırımcı, hem kendisi hem de eşi ve çocukları için uzun süreli Amerika’da oturum ve çalışma izni edinebiliyorlar. Vize başvurusu şu an için yalnızca ABD İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılabilmektedir.

E-2 yatırımcı vizesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Ön kayıt başvuru formunu doldurarak ekibimiz sizi arayarak konuyla ilgili telefon ve mail yolu ile bilgilendirme de bulunabilir.

E-2 Vizesine nasıl ve nereden Başvurulur ?

E-2 Vizesi için gerekli yatırım miktarı

E-2 Vize Başvuru Reddi

E-2 Vizesini Green Card’a Dönüştürme

Amerika’ya Yerleşme Süreci

 

 

 

 


Subscribe To Receive The Latest News

Curabitur ac leo nunc. Vestibulum et mauris vel ante finibus maximus.

Add notice about your Privacy Policy here.