Süresi Dolmuş (ITIN) Bireysel Vergi Kimlik Numaralarının Yenilenmesi

Süresi Dolmuş (ITIN) Bireysel Vergi Kimlik Numaralarının Yenilenmesi

Amerika’dan aldığınız bireysel vergi kimlik numaraları (ITIN) süresinin ertesi yıl vergi beyanında kullanılmak üzere zaman aşımına uğramamış olduğunu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer ITIN vergi kimlik numaranızın süresi dolmaya yakın ise ve 2018’de vergi beyanı yapmanız gerekiyorsa, ITIN numaralarını yenilemek için hemen başvuru yapmalısınız. Vergi iadesini daha kolay almakı ve hızlı vergi beyanı işlemi için bunun yapmanızda fayda vardır. IRS (Internal Revenue Service)’ten Sosyal Güvenlik Numarası almaya elverişli olmayan fakat vergi beyanı yapması gereken kişilere ITIN – Bireysel vergi kimlik numarası almalarına olanak sağlar.

Son iki rakamı 70,71,72 yada 80 olanlar…

Son 3 yıl içinde federal vergi iadesi doldurmak için en az bir kere ITIN numarasını kullanmamış olan bireysel vergi
mükellefleri numaralarının süresinin 31 Aralık 2017’de dolacağını göreceklerdir. Orta haneleri 70, 71, 72
ya da 80 olan ITIN numaralarının da bu yılın sonunda süresi dolacaktır. Eğer vergi mükellefleri
2018’de vergi beyanı yapacaklarsa, ITIN numaralarını yenilemeleri gerekir. Ek olarak, süresi
dolan ITIN numaralarının orta haneleri 78 ve ya 79 olan vergi mükellefleri eğer vergi beyanı yapacaklarsa ITIN numaralarını yenilemeleri gerekir. ITIN numarası olan diğer vergi mükelleflerinin herhangi bir şey yapmalarına gerek yoktur.
ITIN yenilemek için, almış olduğunuz IRS bildirim belgesi ile bize danışabilirsiniz.

ITIN numarasının orta hanesi 70, 71, 72, 78, 79 ya da 80 olan vergi mükellefleri aynı anda tüm aile üyelerinin ITIN numaralarını yenileme seçeneğine sahiptirler. Aile üyelerinin ITIN numaralarının orta haneleri farklı sayılar olsa dahi, yenileme işlemini birlikte yapabilirler.

 

ITIN Bireysel Vergi Kimlik Numara yenilenmesi ile ilgili sorularınız için bizimle info@enterprises.social adresinden ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz