IRS’den Mektup Geldiğinde Yapılacak 7 Şey

IRS’den Mektup Geldiğinde Yapılacak 7 Şey

IRS her yıl birçok sebeple vergi mükelleflerine milyonlarca mektup yollayabilir. Aşağıda kişilerin IRS’den gelen zarfı yada bildirimi nasıl ele alacaklarına dair yedi basit öneri yer almaktadır:

Paniklemeyin

Birçok IRS mektubu ya da bildirimi basit bir cevaplama ile halledilebilir. Tüm mektubu dikkatlice okuyun. Birçok mektup belirli bir konuyu ele alır ve ne yapacağınız ile ilgili belirli açıklamalar sunar fakat bu

Vergi iadesi ile karşılaştırın

Eğer mektup düzeltilmiş ya da değiştirilmiş vergi iadesini içeriyorsa, vergi mükellefi bilgileri gözden geçirip orijinal iade ile karşılaştırmalıdır.

Eğer sadece gerekliyse cevaplayın

Ne yapacağınıza dair belirli bir açıklama yapılmadığı ve ya ödeme yapmak gerekmediği takdirde genellikle mektuba cevap vermek gerekmez.

Zamanında cevaplayın

Vergi mükellefleri karşı çıktığı mektuba cevap vermeliler. Niçin mektuba karşı çıktıklarına dair bir mektup göndermeliler. Bunu mektubun altındaki adrese cevap olarak göndermeleri gerekir. Vergi mükellefi gerekli bilgi ve belgeleri IRS’e göndermelidir. Vergi mükellefi cevap için en az 30 günü hesaba katmalıdır.

Eğer mektupta belirli bir tarih varsa,

vergi mükellefinin neden bu tarihe kadar cevap vermesi gerektiğinin iki temel nedeni vardır:

  • Ekstra faizin ve ceza ücretinin en aza indirgenmesi için
  • Eğer vergi mükellefi karşı çıkıyorsa temyiz hakkını korumak için.

Aramayın

Birçok mektup için IRS’i aramaya ve ya vergi mükellefi yardım merkezi ile bir randevu ayarlamaya gerek yoktur. Eğer arama yapmak gerekli görünüyorsa, vergi mükellefleri mektubun sağ alt köşesindeki telefon numarasını kullanabilirler. Arama yaparken ellerinde mektubu ve vergi iadesinin bir kopyasını bulundurmalılar.

Mektubu saklayın

Vergi kayıtlarıyla birlikte aldıkları tüm IRS mektuplarını ya da bildirimlerinin bir kopyasını saklamaları gerekir.

IRS ile ilgili sorularınız için bizimle info@enterprises.social adresinden ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:

 


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz