Limited Şirketlerde (LLC) Şirket Sahibinin Değiştirilmesi Delaware’da Çok Kolay!

Bir limited şirketin sahibinin değiştirilmesi, ABD’deki bir çok eyalette oldukça karmaşık bir süreçtir ve fazlasıyla masraflı olan düzenlemeler gerektirir. Ancak durum Delaware Eyaleti’nde böyle değildir. Delaware Eyaleti’nde şirket kurarken gereken tek belge (Certificate of Formation) Kurulum Belgesi’dir. Delaware eyaletinde limited şirketler kurulurken bu belgelerde çok az sayıda bilginin paylaşılmaktadır.

Kurulum Belgesi’nde yalnızca şu üç bilgi istenir: limited şirketin ismi, şirketin yasal temsilciliğinin ismi ve adresi ve şirketin yasal temsilcisinin ismi.

Delaware’da şirket kurarken, şirketin üyelerinin isimleri, adresleri ve şirketteki paylarına dair bilgiler verilmez; dolayısıyla halka açık olarak da bilinmezler. Bu bilgiler, şirketin İşletim Belgesi’nde (LLC Operating Agreement) yer alır. İşletim Belgesi ise, şirketin üyeleri tarafından istenildiği şekilde düzenlenebilir. Bu belgelerde yapılan en yaygın değişikliklerden birisi de üyelere ilişkin olanlardır. Örneğin, üyelerden birinin isminin silinmesi, yeni bir üye eklenmesi ya da üyelerin pay dağılımlarının değiştirilmesi gibi. Bu işlemler, yani İşletim Belgesi’nde yapılan değişikliklerin eyalet nezdinde beyanı gerekmez.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz

Subscribe To Receive The Latest News

Curabitur ac leo nunc. Vestibulum et mauris vel ante finibus maximus.

Aboneliğin için teşekkürler.
Aboneliğiniz göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Add notice about your Privacy Policy here.