Delaware Limited Şirket ile Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkullere, özellikle de yoğun talep gören bir bölgeye yatırım yapmak karlı bir iş olabilir. Her yatırım getirili olmasa da bir mülk satın alma maliyetini önceden karşılayabiliyorsanız hem kısa hem de uzun vadeli yatırım stratejileri için kazançlı olabilir.

Delaware, Gayrimenkul Yatırım Şirketi İçin En İyi Yer mi?

En popüler seçenekler Delaware, Wyoming ve Nevada’dır. Tabii ki, birçok yatırımcı bir eyalet seçer çünkü o eyalette faaliyet göstermek için vergi ödemek zorundadırlar. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen üç eyalet- ve özellikle Delaware- bazı ek avantajlar sunar.

Delaware’i diğer eyaletlerden ayıran şey, Delaware Yüksek Mahkemesi’dir. Diğer eyaletlerdeki çoğu mahkemenin jürisi var ve bu eyaletler temel olarak iş hukuku konusunda uzman olmayan yargıçlara sahipler. Öte yandan, Delaware’in iş hukuku konusunda uzmanlaşmış, büyük şirketler için davalara karar veren iş hukuku konusunda uzman hakimler bulunan bir mahkemesi vardır.

Bunlara ek olarak, Delaware hem ABD’de hem de dünyada en popüler ve en güvenilir bir eyalet olarak kabul edilir; bu nedenle, dünyanın dört bir yanından gelen birçok yatırımcı ve girişimci, sermayelerini arttırmak için Delaware’e iş kurmaya geliyor veya yatırım yapıyor. Bu bağlamda, limitet şirketlerin Delaware’deki şirketler arasında sayıca fazla olması, Delaware’de bir limitet şirket kurmanın avantajları hakkında yadsınamaz bir ipucu verir.

Gayrimenkul Yatırımı için En İyi İşletme Yapısı

Bir Limitet Şirketi çoğu durumda en iyi işletme yapısıdır. Limited Şirkete sahip olmanın – özellikle Delaware Eyaletinde – pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin, Delaware’de bir iş kurabilmeniz için ihtiyacınız olan şirket banka hesabınızda bulunması gereken bir alt limit yoktur. Delaware Eyaleti, tüm hak sahiplerinin bilgilerini saklar ve belgelendirmez, kişisel gizliliğe önem verir. Eğer eyalet içinde iş yapmıyorsanız sizden gelir vergisi talep etmez. Tüm bunlara ek olarak, Delaware Eyaletinin mükemmel bir şirketler hukuku yapısı vardır. Şirketiniz Delaware’e kayıt olur olmaz bu hukuka tabi olacaktır.

Gayrimenkul Yatırımı için bir Delaware Limitet Şirketin Kurulması

Delaware Eyaletinde bir Limitet Şirket kurmak, sosyal medyada hesap açmak kadar kolaydır. Elbette, bazı işlemlerden geçmek zorundasınız; fakat bu işlemler oldukça basittir. Delaware eyaleti ister Amerikan vatandaşı olun ister olmayın dünya üzerindeki herkesin şirket kurmasına ve yasal iş yönetmesine olanak sağlar.

 

 

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz