Sanal Firmalar ve Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetleri: Şirketinizi Batırabilir de, Kurtarabilir de

Her işte en önemli alan hangisidir?

Her işi hem batırabilecek hem de kurtarabilecek kapasiteye sahip olan alan hangisidir?

Cevap aslında son yıllarda iyice açığa çıktığı üzere her müşteriye her gün ve günün her anında iyi niyetli yaklaşacak ve yardımcı olabilecek bir müşteri hizmetleri departmanı oluşturmak.

Ne tip bir iş yaptığınızdan bağımsız olarak, müşteri hizmetleri işinizin sürdürülebilirliği açısından çok önemli. Her potansiyel müşteri, üye ya da üyeliğinin sonu yaklaşan kişi sizin işinizin geleceğidir. Dolayısıyla, müşteriye yaklaşım biçiminiz ve iletişiminiz de işinizin devamlılığını belirler. Rahatça görüyoruz ki, yalnızca satış öncesi ve satış sırasında değil, satışın ardından da çok iyi müşteri hizmetleri servisi sağlayan firmalar/şirketler piyasada çok daha kolay tutunuyor.

Hiç sanal olarak ulaşılamaz olan bir firmayla iş yaptınız mı? Eğer iş yaptığınız şirkete ulaşamıyor olsaydınız, muhtemelen o firma bir çok iş kaybediyor olurdu. Rekabetçi piyasanın olduğu dünya ekonomisinde müşteriler için ulaşılabilirlik bir yana, iyi bir müşteri hizmeti sunan firma bulmak yalnızca internette bir kaç aramaya ya da bir kaç telefona bakıyor. Haliyle rekabette var olabilmek için müşteri hizmetleri servisine dikkatle yaklaşılmalı. Her şeyden önce amaç müşterinin güvenini sağlamak olmalı.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz