Amerika’da Mobil Uygulama Şirketi Kurmak (App Development)

Delaware’da Uygulama Geliştirme Üzerine Şirket Kurmak (App Development)

Daha önceki yazılarımızda belirtildiği gibi Delaware’da şirket kurmak hem çok kolay hem de işinizin korunması ve sürdürülebilirliği açısından bir çok faydası var. Yeni ve çok hızlı gelişen uygulama geliştirme sektöründe ise en önemli konulardan birisi geliştirdiğiniz uygulamaların güvenirliliği ve tanınması. Burada şu öne çıkıyor: Dünyanın en büyük firmalarının çoğunun konuşlanmış olduğu Delaware’da, çok kolay ve cüzi miktarlar ödeyerek kuracağınız bir şirket, geliştirdiğiniz uygulamaların tanınması ve dijital marketlere girmesi için çok iyi bir arka plan hazırlamış olacaktır. AppStore’a ya da Google Play’e günümüzde sayısız uygulama giriş yapmaya çalışıyor; ancak firmaların sıkı denetimleri sonucunda öne çıkabilen uygulamalar ancak arka planı sağlam kişiler tarafından geliştirilmiş uygulamalar.

Kuracağınız bir şirket de size bu zemini hazırlayacaktır.

Peki Delaware’da uygulama geliştirmek için bir şirket kurduğunuzda her uygulama için ayrı bir DBA (Doing Business As) ibraz etmeniz gerekir mi?

Delaware’da bir ltd.(LLC) şirket kurduğunuzda bu şirkette ne gibi bir iş yaptığınızı beyan etmeniz gerekir; ve dizi ltd. şirket kurmadığınız sürece bir şirket altında birden çok farklı işi yürütemezsiniz. Burada da yaptığınız işin beyanını DBA ibraz ederek yapmanız gerekir. Ancak uygulama geliştirmek için kuracağınız bir şirkette buna ihtiyaç yoktur! Şirketinizi kurduktan sonra istediğiniz kadar uygulama geliştirebilir, paylaşabilir ve bunları istediğiniz gibi farklı isimlendirebilirsiniz.

Dolayısıyla Delaware’da standart bir ltd. şirket kurduğunuzda uygulama geliştirme işinizi güvenle ve dijital marketler tarafından daha ciddiye alınarak yürütebilirsiniz.

Delaware’da şirket kurmanın avantajları ve şirketin nasıl kurulacağı hakkında sitemizdeki diğer yazıları okuyabilirsiniz. Merak ettiğiniz ve danışmak istediğiniz daha fazla bir konu varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz