LLC şirketiniz ile birden fazla işi beraber yapmak

LLC şirketiniz ile birden fazla işi beraber yapmak

Delaware’de bir LLC şirketi oluşturmak, yeni bir start-up kurmak isteyen girişimciler için açık ara en popüler seçenek durumunda. Bunun sonucu olarak çoğu kişi tek bir LLC şirket altında farklı LLC’ler kurup kuramayacaklarını merak etmekte.

Tek bir LLC altında farklı işler yapabilir miyim?

Varsayalım ki LLC şirket türünde bir taşımacılık şirketi kurmaya karar verdiniz.Ancak, daha sonra aynı zamanda gayrimenkul işi de yapma kararı aldınız. Bu ikisi birbirinden tamamen farklı işler. Dolayısıyla akıllara şu soru geliyor:

Tek bir LLC şirket altında bu iki hizmeti de sağlayabilir miyim?

Evet! Yasal olarak tek bir LLC şirket altında birden fazla iş yapmak mümkündür. Bu şekilde iş yapmaya karar veren çoğu girişimci farklı bir ad altında ek iş yapmak için “DBA” (Doing Business As) denen yöntemi kullanmaktadır.

Her ne kadar tek bir LLC altında farklı işler yapmak yasal olarak mümkün olsa da, bu her zaman sizin için en uygun seçenek olduğu anlamına gelmiyor. Bu şekilde iş yapmanın, tahmin edebileceğiniz gibi, eksileri de vardır.

Örneğin; sahip olduğunuz alt işletmelerden herhangi birine karşı dava açılması gibi durumlarda diğer alt işletmelerinizin varlıkları da tehlikeye girebilir. Sonuç olarak kendinizi daha büyük bir risk altına sokmuş olursunuz. Bu tarz durumlara karşı çoğu kişi yapacakları farklı yatırımlar için farklı ve bağımsız LLC’ler kurmayı tercih etmektedir. Bu sayede risk yayılmış olur. Bu şekilde iş yapmanın tabi ki ekstra masrafları da olacaktır; ancak, söz konusu işinizi korumak olduğunda bu masraflardan kaçınmamak daha doğru olabilir.

Bu konuda daha fazla sorunuz varsa veya destek almak istiyorsanız bizimle telefon numaralarımızdan veya info@enterprises.social adresinden e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz