Neden Amerika’da Banka Hesabı Açmalısınız?

Amerika’da Banka Hesabı Sahibi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Uluslararası ticaret yapan bir çok küçük, orta ve büyük ölçekli firma Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterileri ile iş yaparken Amerikan banka hesaplarına ihtiyaç duymaktadır. Yabancılar için Amerikan banka hesabı ihtiyacının en önemli nedenleri; yabancı para birimleri ile işlem yapmanın getirdiği sıkıntılar, Amerika’daki müşterilerin beklentileri, IRS kayıtlarının tutarlılığı ve şirket nakit akışını yönetmede kolaylıklar sağlamasıdır.

 

Uluslararası bazda ile iş yapan bütün firmaların bileceği gibi Amerika Birleşik Devletleri bünyesindeki şirketlerin hemen hepsi Amerika içinde hizmet veren bankalar aracılığıyla ödeme yaparlar ve alırlar. Bu şirketlerin bir kısmı çek bir kısmı ise ACH transfer yöntemini kullanır. ACH transfer (otomatik ödeme sistemi) sadece Amerika içindeki bankalarla çalışır. Çek ile ödeme kabul edilirse, uluslararası ödemelerde çekin güvenilirliği ve bozdurulma hızı ile ilgili problemlerin yaşanması muhtemeldir. Bazen bu süre 60 günü bulabilmektedir ve 15 ile 50 dolar arasında bir maliyeti de beraberinde getirmektedir. Bu tip durumlarda Amerika’da bir banka hesabına sahip olmak işlerinizi önemli ölçüde kolaylaştıracaktır.

 

Bunların yanında eğer siz Paypal, Ebay, 2Checkout ve Stormpay gibi ödeme kanallarını kullanarak satış yapıyorsanız, ödemelerinizi almanın ne kadar zahmetli, zaman kaybettiren ve ekonomik açıdan da dezavantajlı olduğunu bilirsiniz. Eğer internet üzerinden iş yapıyorsanız, Amerika’daki müşterilerinizle sağlıklı bir iş süreci yürütmek istiyorsanız ya da Paypal, Ebay gibi servisleri kullanıyorsanız, sizin de bir Amerikan banka hesabına ihtiyacınız var demektir.

 

AVANTAJLAR

  • Tüm şirket türleri desteklenir
  • Sosyal Güvenlik Numarasına gerek yok
  • Amerika’da yazışma adresinizin olmasına gerek yok
  • 7/24 internet bankacılığı ve ödeme hizmetleri
  • Kolayca para çekebilmeniz için özel banka kartı
  • Kolay para yatirma hizmeti
  • Uluslararası ağımız ile kolay para gönderimi ve alımı
  • IBAN ve SWIFT/BIC aracılığı ile kolay ödeme imkanı
  • Kişisel olarak  Amerika’da bulunmanıza gerek yok
  • PayPal/2CO/AdSense gibi online ödeme yöntemleri ile uyumlu

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:
TR Tel: +90 850 304 7002
US Tel: +1 302 310 2176
Email: info@enterprises.social
Address : Newark, Delaware

Yorum yazın

ÖNEMLİ DUYURU! | Detay İçin Lütfen Tıklayınız

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı öncelikli endişemizdir. Covid-19 Coronavirus Pandemi sebebiyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından önerilen önlemler ışığında şirketimiz uzaktan çalışma da dahil olmak üzere bir dizi koruyucu politika benimsemiştir.

Tüm müşterilerimizi taleplerini karşılamak için kesintisiz hizmet sunmaya çalıştık. Ancak, ABD hükümeti tarafından alınan kararla, IRS kurumu bazı hizmetlerini geçici olarak durdurulmuştur. Böylece, EIN hizmeti geçici olarak durdurulmuştur. Vergi Beyanı hizmeti devam etmektedir. Öte yandan, bu sıkıntılı dönemde, Delaware eyaleti de dahil olmak üzere tüm eyaletler hizmetlerini yavaşlatmıştır.

Bu problemli dönemde siz sevgili müşterilerimize sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.