Yabancı Bayraklı Yat ve Teknelerin Türk Bayrağına Geçiş işlemleri

Amerikan bayraklı tekneden Türk bayrağına geçiş işlemleri nasıl yapılır?6770 sayılı torba Kanunun 38. Maddesinde Yabancı bayrak çekilmiş olan yat, kotra, tekne ve gezinti gemilerinin Türk bayrağına geçişine ilişkin istisnaların yürürlüğe girmesiyle yaklaşık 5000 adet deniz aracı, tekne ve yatın türk bayrağına geçişi söz konusu.Amerika bayrağı çekilmiş tekneler Amerika’da şirketlerinin üzerine kayıtlı olduğu için bu geçişin yapılabilmesi için yine Amerika’da yapılacak bir takım işler bulunmaktadır. Bunlar için öncelikle yat terkin belgesinin alınması gerekmektedir. Daha sonra varsa şirketin vergilendirme işlemleri çözülüp şirketin kapanma işlemleri yapılması gerekmektedir. Bu durumda eğer şirketinizi kapatmak istemezseniz , şirketinizi farklı sektörlerde aktif olarak kullanabilirsiniz.Amerikan bayrağından Türk bayrağına geçmek isteyen şirket ve yat sahipleri için Delawaresirket.com olarak sağladığımız şirket kapatma /devir ve yat satış için gerekli belgeleri ve masrafları ile ilgili detayları aşağıdaki gibidir.Yat devri satışı ve tescil iptali öncelikle bize bu konuda yetki vermeniz gerekmektedir.Size sağlayacağımız belgeler;a-) Satış Belgesi (Bill of Sales), Fatura (Invoice) (Şirketiniz üzerinden) ,

b-) Şirket belgelerinizin noterli olarak ABD’den onaylı hali ve Türkiye’de noter onayının sağlanması,

c-) ABD’de yatın lisansının iptal edilmesi ve şirket ile bağlarının olmadığını gösterir belge (Yat Terkini)

Türkiye gümrük işlemleri hariç ABD’deki tüm işlemler için 1385 USD ödemeniz gerekmektedir. Herhangi bir gizli ücret ya da ekstra ücret bulunmamaktadır.

Not: Şirket devri ya da değişikliği: Bu konuda şirketinizi devredebilir, adını değiştirebilir ve işler durumda işlerinizi devam ettirebilirsiniz. Ayrıca size sağlayacağımız Statement of Authorization ve Apostil belgesi ile birlikte şirket belgeleriniz dünyanın her yerinde geçerli ve aktif olarak çalışabilmektedir.

Şirket devir (ilk yıl tüm eyalet ücretleri dahildir.) 804 USD
Apostil Hizmeti 340 USD
Noter Hizmeti 200 USD
Eğer sadece yat bayrak tescili (kaydı) iptal belgesine ihtiyacınız varsa bu belge tarafımızdan size 215 USD’ye sağlanmaktadır.

Yat devri satışı ve tescil iptali için Türkiye’den +90 544 392 62 24 , ABD içinden +1 302 310 2176 numaralarından bize ulaşabilirsiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz