Delaware: Yeni Bir İş Kurmak İçin Doğru Yer

En büyük, en hızlı gelişen ve geleceği en parlak şirketler Delaware’de kurulur. Eyaletin altyapısı, mahkemeleri ve kanunları sayesinde yatırımcıların gözleri kapalı güvenebilecekleri bir başarı ve gelişim ortamı sağlanır.

Sermaye İhtiyacınız mı Var? Yatırımcılar Delaware Şirketlerini Tercih Ediyorlar

2013 senesinde, yeni Amerikan Halka Açık şirketlerin yüzde 83’ü Delaware’de kurulmayı tercih etti. Delaware Şirketler Birliği’nin 2013 tarihli raporuna göre Amerikan halka açık şirketlerin toplamda yarısından fazlası ve Fortune 500© şirketlerinin yüzde 65’i Delaware Eyaleti’ni seçmişlerdir.

2013 senesinde Delaware’de kurulan 71 şirketten 69’u halka açık kuruluşlar olmak için yine Delaware eyaletini seçti (örneğin; küresel emlak ağı REMAX Holding, sosyal medya devi Twitter ve sinemalar zinciri AMC Entertainment).

Ortam Tercihi

2013’teki veriler Delaware’in kurumsal sakinlerine verdiği değeri ortaya çıkarıyor. “Şimdilerde, dünyanın her yerinden yatırımcılar kurumsal işlemleri kolaylaştıran ve anlaşmazlık çözümü için olumlu bir ortam yaratan doğal ortamlara her zamankinden daha fazla ilgi gösteriyorlar.

Delaware Eyaleti Kurumsal ve Uluslararası Gelişim Birimi Yöneticisi Andrea Tinianow’un belirttiğine göre “Delaware şirketleri yasal kuruluşlar açısından her geçen gün daha fazla tercih ediliyor”. Tinianow sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Delaware şirketleri, kuruluşlara işletme ve gelişim açısından büyük esneklik sağlarken, yöneticilere ve hissedarlara da anlaşmazlıkların kolaylıkla çözüldüğü Delaware mahkemelerine erişme hakkı tanıyor. Bu durum şirketlerini yönetme konusunda çok önemli fikirlere sahip olmalarını sağlıyor”.