Delaware Şirketi ile Maine Eyaletinde İş Yapmak

Eğer Amerika Birleşik Devletleri’ne işinizi kurmak için bir yer arıyorsanız, Delaware Eyaleti, hukuk yapısının gücü nedeniyle mükemmel bir tercihtir. Birçok girişimci için popüler bir destinasyon haline gelen Delaware Eyaleti, şirket üyelerine en iyi yasal korumayı sağlar. Dünyanın her yerinden müşteriler, nerede iş yaparlarsa yapsınlar bir limitet şirket (LLC) veya Anonim Şirket kurmak için Delaware’i seçiyorlar.

Delaware’de bir şirket kurduğunuzda, limitet (LLC) veya anonim şirketiniz Delaware’de yerel bir şirket olarak kabul edilir. Bu, şirketinizin ABD’deki diğer eyaletlere yabancı olacağı anlamına gelir. Yabancı Yeterliliği (Certificate of Registration ya da Certificate of Authority olarak da bilinir), bir işletmeyi şirketinizin asıl kuruluş yeri olmayan bir ülkede yürütmek için izin isteme sürecidir.

Diğer birçok eyalette olduğu gibi, Maine Eyaleti de bir başvuru sürecine, bir eyalet ücretine tabiidir ve aynı zamanda yabancı bir eyalette, Delaware şirketinizi işletme iznine sahip olabilmek için Delaware’den Şirket Faaliyet Belgesi (Certificate of Good Standing) talep etmektedir. Müşteriler, Yabancı Yeterlilik süreci için Delaware Yasal Temsilcileri ile birlikte çalışır. Yasal Temsilciler ise gerekli evrakları hazırlar.

Delawaresirket.com olarak, yıllık 99 ABD Doları Yasal Temsilcilik Bedeli ile Yabancı Yeterlilik için müşterilerimize 7/24 destek sunmaktayız. Foreign Qualification Belgesi başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maine’e kayıt olur olmaz, bir Yetki Belgesi alacaksınız. Bu sertifika sayesinde, Maine’de Delaware şirketinizle iş yapabileceksiniz. Hatırlatmak isteriz ki şirketinizin askıya alınmaması için Maine uyum masraflarına ek olarak Delaware İmtiyaz Verginizi ve Yasal Temsilci ücretinizi aksatmadan ödemeniz gerekmektedir.

Yasal temsilciniz olarak bizi tercih ettiğiniz takdirde, belgelerinizin elinize zamanında ve en doğru şekilde ulaşması gibi önemli konuları düşünmekten kurtulursunuz. Yasal temsilcilik hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz