Amerika’da Şirket Bilgilerinin Değiştirilmesi

KURUMSAL DEĞİŞİKLİKLER VE BAŞVURULAR

Corporate Amendments

Şirket işletme belgeniz üzerinde yapmak istediğiniz değişikliklerin (tadil) yasal olarak beyanı gerekir. İşletme belgesinde yer alan şirket ismi, iletişim bilgileri, şirket hisselerinin yönetimi gibi bilgileri içine alan maddelerin değiştirilmesi, kaldırılması veya güncellenmesi gibi durumlarda, eyalet yönetimi nezdinde bir başvuru yapmanız ve işletme belgesinin yeni halini resmi olarak onaylatmanız hukuki olarak mecburidir. Şirketin bulunduğu eyalete göre bu resmi işlemin adı değişmekle birlikte, Delaware için “Certificate of Amendment” (Tadil Belgesi) bu işlemin ardından size teslim edilir.

Şirketiniz için tadil başvurusu düzenlenmesi, resmi başvuru yapılması ve tadil belgesinin alınması işlemlerini bize başvurarak hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Dissolution (Şirketinizin kapatılması)

Foreign Qualification 

[gdlr_divider type=”solid” size=”50%” ]

Şirket Tipinin Değiştirilmesi

Kurulmuş olan bir şirketin türünün daha sonra değiştirilmesi mümkündür. Zaman içerisinde şirket içinde meydana gelen değişikliklerden dolayı bu tip bir ihtiyaç ortaya çıkabilir. Örneğin limited şirket (LLC) olarak kurulmuş bir şirket, daha sonra sermaye artırımı sağlayabilmek adına anonim şirkete (Corporation) dönüşerek hisse senetleri satmak; veya C-Corp olarak kurulmuş bir firma vergi hesaplamalarında avantajlı duruma geçmek için S-Corp’a dönüşmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda uygun başvuru yöntemiyle şirket tipinin değiştirilmesi oldukça kolaydır.

Dönüştürme işleminin ardından şirketiniz adına “Certificate of Conversion” (Dönüştürme Belgesi) tarafınıza teslim edilir.

Siz de bu dikkat gerektiren hassas işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için şimdi bizi arayın.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:
TR Tel: +90 850 304 7002
US Tel: +1 302 526 4800
Email: info@enterprises.social
Address : Newark, Delaware