Foreign Qualification Belgesi Nedir?

Foreign Qualification Belgesi Nedir?

Genellikle, Delaware’de değil farklı bir eyalette işlerini yürütmek isteyen firmalar bu belgeyi alma sürecine giderler.

Yabancı Yeterliliği (Certificate of Registration ya da Certificate of Authority olarak da bilinir.) ltd. şirketinizi ya da ticari firmanızı, yabancı olarak değerlendirildiği -kayıtlı olduğundan farklı- bir eyalette kaydettirme sürecinin sonunda verilir.Örneğin, Kaliforniya’da iş yapan Delaware menşeili bir firma Yabancı Yeterliliği’ni hem kendi firmasını Delaware Genel Şirketler Hukuku çerçevesinde koruyabilmek hem de Kaliforniya yerel hukukuna uygun olarak işletebilmek için alır.

Ayrıca, neredeyse her durumda, eğer şirketin sahibi, şirketi işlettiği eyalette bir banka hesabı açmak, eleman almak ya da mülk edinmek isterse bu belgeyi alma sürecinden geçmek zorundadır.

Bir çok iş sahibi şirketlerini Delaware merkezli olarak kurmuşlardır. Bunun sebebiyse güçlü şirketler hukuku yapısıdır. Rakamla anlatmak gerekirse, Amerika’da halka açık şirketlerin %50’si; Fortune 500 listesinde yer alan şirkelerinse %64’ü Delaware menşeilidir.

Foreign Qualification Belgesi başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz