İşte Delaware’de LLC sahibi olduğunuzu kanıtlamak için yapmanız gerekenler!

İşte Delawarede LLC sahibi olduğunuzu kanıtlamak için yapmanız gerekenler

Delaware LLC’ler, Delaware’deki en tanınmış şirket türüdür ve sahiplerine sağladığı hukuki koruma ve esneklik nedenleriyle muhtemelen dünyanın herhangi bir yerinde karşılaşabileceğiniz en esnek işletme türlerinden biridir. İster tek başına bir girişimci, ister bir aile şirketi veya birçok üyeyle ortaklık olun, LLC’ler bir iş kurmak için her duruma uygundur.

LLC’nin temel özelliği, bir LLC’nin üyelerinin şirketlerini oluşturmak ve sürdürmek için herhangi bir kişisel bilgiyi kamuya açıklamak zorunda olmamasıdır. Ek olarak, bu gizlilik, şirketin gelecekte şirkete üye eklemeye, şirketten üye eklemeye, bırakmaya veya devretmeye karar vermesi durumunda kaynak ve zaman tasarrufu sağlayabilir. Sonuç olarak, Delaware’de bir LLC başlattığınızda, bilgileriniz gizli tutulur ve işi kimin başlattığını belirtmeniz gerekmez. Buna göre diğer üyeler hakkında bilgi vermek zorunda değilsiniz. Ancak bu bazen sorun yaratabilir, özellikle de şirketinizin sahibinin kim olduğunu belirtmeniz gerektiğinde.

Bunu düzeltmek için yetki, pay ve yükümlülükler ile ilgili düzenlemeleri içeren yukarıda belirtilen “İşletme Sözleşmesi” (Operating Agreement) devreye giriyor. Tüm üyelerin bu sözleşmeyi imzalaması gerektiğinden, bu şirketin bir üyesi / sahibi olduğunuzu kanıtlamanız gerekirse bu sözleşmeyi kullanabilirsiniz. Buna göre, şirketin her üyesi için bir üyelik belgesi de olmalıdır. Ayrıca gerektiğinde bu sertifikayı da sağlayabilirsiniz. Bu sertifika genellikle bir üyenin hisselerini, hisse senedi sayısını ve sorumluluklarını belirtir.

Başka sorunuz var mı? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!