Delaware’de Nasıl ve Nerede Apostil alınır? Delaware’de Apostil Nereden alınır?

Apostil, bir devlet kurumu tarafından verilen ana belgenin resmi bir belge olduğunu onaylayan bir süreç ve belgedir. “Apostille” Lahey Sözleşmesi’ne taraf olan herhangi bir ülke başka bir ülkede apostillenmiş bir belgeyi resmi belge olarak kabul edecektir. Öte yandan, Lahey Sözleşmesine üye olmayan ülkeler, devlet tarafından verilen belgelerin devlet tarafından onaylanmasını ve ülkelerin Washington DC’deki büyükelçiliği tarafından yasallaştırılmasını zorunlu kılabilir.

İlgililer, belgenin düzenlendiği eyaletin Dışişleri Sekreteri aracılığıyla ile apostil başvurusunda bulunabilirler. Delaware Dışişleri Sekreterliğine gönderilen belgeler için bir Delaware apostil hizmeti talep edildiğinde, her belge ayrı ayrı onaylanmalıdır. Yabancı dilde olan herhangi bir belgenin ekinde İngilizce tercümesi olmalıdır. İngilizce versiyonu noter tasdikli olmalıdır.

Müşterilerimiz çoğunlukla, neredeyse her gün noter tasdikli apostil belgeleri sağladığımız Delaware Eyaleti’nde kurulu işletmelerdir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işiniz veya yerleşiminiz için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü belge için apostil temini hizmeti sağlıyor ve dünyanın hemen hemen her yerine postalayabiliyoruz.