Apple iOS Yetkili Uygulama Geliştiricisi Olun!

Nasıl Yetkili iOS Uygulama Geliştiricisi (Authorized iOS App Developer) Olunur?

Fikir üreticileri veya geliştiriciler gibi yaratıcı insanlar, uygulama fikirlerini Apple’a satmaya çalışıyor.

Bu girişimci ruhu tamamen cesurca buluyor ve destekliyoruz. Bu nedenle yetkili bir iOS uygulaması geliştiricisi olabilmek için yapmanız gereken adımları sizler için araştırdık.

Apple’ın gerekli gördüğü ilk adım, programına yılda 99 $ ‘a kayıt yaptırmanız. Kayıt olduktan sonra başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Apple, önce başvuruyu inceler ve başvurunuzu inceledikten sonra Apple’ın şirketinizi bir Uygulama Geliştirici olarak onaylaması için neler sağlamanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirir.

Bununla birlikte, Apple’ın tam olarak istediği şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 

  • Apple, Makalelerinizle birlikte Oluşturma ve Kuruluş Sertifikasının onaylı bir kopyasını istemektedir.

 

  • Apple bir işletme lisansı bekler. İşletme lisansları, eyalete ve şirket türüne göre farklılık gösterir, bu nedenle uygun işletme lisansını edindiğinizden emin olun.

 

  • Apple, Operating Agreement (LLC) veya İç Tüzüklerin (şirket) bir kopyasını istemektedir.

 

  • Bir şirket olarak başvuruyorsanız, Apple bir DUNS Numarası (işletmeleri konuma özel olarak tanımlayan dokuz haneli bir sayı) beklemektedir. Bireysel olarak başvuruyorsanız, bir DUNS Numarasına ihtiyacınız olmayacaktır.

 

  • Apple’ın beklediği son ve en önemli şey (belki de beklenen en zor durum bu olabilir), işletmeniz için fiziksel bir adres.

 

Neden Pek Çok Startup, Uygulama Şirketini Kurmak için Delaware’i Seçiyor?

 

Birçok işletme sahibinin bildiği gibi, Delaware’a katılmanın en önemli yararlarından birisi, kamuya açık kayıtlarda müdür, memur veya üye bilgileri listelemeksizin yeni bir şirket kurma imkanıdır.

Peki bu neden önemlidir? Genellikle, bir uygulama start-up oluşturan birçok müşteri, girişimlerini finanse etmeye yardımcı olması için Girişim Sermayedarları veya Melek Yatırımcıların ilgisini çekmek isterler.

Eğer start-up’ınız bunu yapmak istiyor veya en azından bu hakka sahip olmak istiyorsa, o zaman bir Delaware şirketi, tüm gizlilik ve sorumluluk korumasını sürdürürken, sahiplik yüzdelerini (LLC’de) ve hisse senetlerini (bir şirkette) dağıtmayı çok kolaylaştırıyor .

Delaware Temyiz Mahkemesi son 13 yıldır en güçlü kurumsal hukuk yapısına sahip olduğu için bir numara olarak görülüyor. Peki bunun anlamı nedir?

İş hayatınızla kişisel hayat arasındaki en büyük ayrımı yapmanıza yardımcı olur; şirketinize karşı bir dava açılmışsa, şahsen bir davacının şahsen üstünden gelmesi çok zor olur.

Bu, diğer birçok avantajla birlikte, Fortune 500 şirketlerinin% 65’inden fazlasının Delaware eyaletini birinci tercih haline getiriyor.

 

Delaware şirketinizin aslında Delaware eyaletinde çalışması gerekiyor. Peki Delaware’de bir araya getirilmiş, ancak başka yerlerde faaliyet gösteren bir işletmenin fiziksel adresini nasıl gösterirsiniz?

Genellikle, işletme sahipleri, Kurumlar ve LLC’ler için Yabancı Yeterlilik dosyalarından verirler; Yetki Belgesi olarak da bilinir.

Yabancı Yeterlilik(Foreign Qualification), işletmenizi Delaware eyaletine yerli ve işletmenizi yürüttüğünüz yere yabancı bir işletme olduğunuzu göstermeye yardımcı olabilir.

 

Yabancı Yeterlilik belgesi alma ve Yetki Belgesi alma gibi pek çok konuda delawaresirket.com olarak danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu sayede sizin Apple’ın Yetkili Uygulama Geliştiricisi olarak onaylaması için gerekli olan fiziksel adres gibi pek çok sorununuzun çözümünde yardımcı oluyoruz.

 

Apple’ın uygulama fikirleri hakkındaki beklentilerini tam olarak anladığınızdan emin olun ve harekete geçin. Daha detaylı bilgi ve danışmanlık almak için bize TR Tel: +90 850 304 7002, US Tel: +1 302 310 21 76 numaralarından ulaşabilir ya da info@enterprises.social adresimize mail atabilirsiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz