Birinci adım: Yapmak istediğiniz işe en uygun olan işletme tipini seçmelisiniz. Bu, bir genel şirket, halka açık olmayan kapalı şirket, hisse senetsiz şirket, limited şirket, ya da limited ortaklık olabilir. Bu şirket tipleri arasındaki farkları öğrenmek için sitemizdeki diğer yazılardan yardım alabilirsiniz.

Eğer genel ya da halka açık olmayan bir anonim şirket (general / close corporation) kurmak isterseniz bu durumda kaç adet hisse senedinin şirket tarafından paylaştırılacağını da belirlemeniz gerekir.

İkinci adım: Şirketinizin ismini ve sonunda yer alacak şirket tipini tanımlayan kısaltmayı belirlemeniz gerekir. Örneğin: Anonim şirketler (Incorporated) için Inc., firmalar için Co., limited şirketler için LLC vb.

Şirket isminizin “bank”, “insurance”, “trust”, “university”, “college” kelimelerini içermemesine dikkat etmeniz gerekir.

Seçeceğiniz şirket isminin uygunluğunu ve kullanılabilirliğini aşağıdaki form aracılığı ile sizin için kontrol edebiliriz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz

Subscribe To Receive The Latest News

Curabitur ac leo nunc. Vestibulum et mauris vel ante finibus maximus.

Aboneliğin için teşekkürler.
Aboneliğiniz göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Add notice about your Privacy Policy here.