Amerika’da Şirket Kurmadan Önce Ne Yapmalıyım?

Birinci adım: Yapmak istediğiniz işe en uygun olan işletme tipini seçmelisiniz. Bu, bir genel şirket, halka açık olmayan kapalı şirket, hisse senetsiz şirket, limited şirket, ya da limited ortaklık olabilir. Bu şirket tipleri arasındaki farkları öğrenmek için sitemizdeki diğer yazılardan yardım alabilirsiniz.

Eğer genel ya da halka açık olmayan bir anonim şirket (general / close corporation) kurmak isterseniz bu durumda kaç adet hisse senedinin şirket tarafından paylaştırılacağını da belirlemeniz gerekir.

İkinci adım: Şirketinizin ismini ve sonunda yer alacak şirket tipini tanımlayan kısaltmayı belirlemeniz gerekir. Örneğin: Anonim şirketler (Incorporated) için Inc., firmalar için Co., limited şirketler için LLC vb.

Şirket isminizin “bank”, “insurance”, “trust”, “university”, “college” kelimelerini içermemesine dikkat etmeniz gerekir.

Seçeceğiniz şirket isminin uygunluğunu ve kullanılabilirliğini nasıl kontrol edeceğinizi açıklayan diğer yazıları okuyabilirsiniz; ya da bizden bu konuda yardım alabilirsiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:
TR Tel: +90 850 304 7002
US Tel: +1 302 310 2176
Email: info@enterprises.social
Address : Newark, Delaware