Turist Vizesi ile Amerika’da Şirket Kurmak

Amerika, dünyanın önemli ekonomilerinden biri olma özelliği ile yatırımcı ve girişimciler için gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda en çok tercih edilen yatırım ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Milyonlarca firmada çalışmakta olan 100 milyondan fazla insan ile Amerika pazarı her geçen gün daha da büyüyor.

İlk defa bir şirket kurmak, var olan işiniz için Amerika’da bir şube açmak veya işinizi dünya pazarına açmak gibi sebeplerle Amerika’da şirket kurmak istiyor olabilirsiniz.

Peki Amerika’da şirket kurmak düşündüğünüz kadar zor bir iş mi?

Kesinlikle HAYIR. Bir vizeye sahip olsanız da olmasanız da Amerika’da şirket kurmak, çoğu zaman Türkiye’de şirket kurmaktan bile daha kolaydır.

Amerika’da şirket kurmak pahalı bir işlem mi?

Amerika’da şirket kurmanın da, diğer bütün ülkelerde olduğu gibi, duruma göre değişen bir takım maliyetleri vardır. Bu maliyetler Amerika’da eyaletten eyalete değişiklik gösterse de çoğu yerde karşılaşabileceğiniz maliyetlerden fazla değildir.

Amerika’da şirket kurmak isteyen küçük işletmeler için gereken tüm bilgilere ulaşabileceğiniz resmi bir web sayfası mevcut: United States Small Business Administration (SBA). Sitenin içeriği İngilizce olduğundan, Türkçe bilgi edinmek isterseniz AmerikadaSirket.com adresinden de gerekli bilgilere Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

Amerika’da şirket kurarken bir muhasebeci ya da profesyonel ile çalışmak zorunlu mudur?

Bu bir zorunluluk değildir, ancak bir muhasebeci ya da profesyonel ile çalışmanızın size büyük faydası olacaktır. Şirket kurma konusunda hemen hemen her türlü ihtiyacınız ve sorunuz ile ilgilenen online hizmetlerden faydalanmanız sizin için en iyisi olacaktır. Şirketiniz hakkında gereken bilgileri sağladığınız takdirde gerekli form ve belgeler sizin adınıza belirli bir ücret karşılığı hazırlanıp adresinize gönderilecektir.

 

Amerika’da şirket kurmak için nasıl destek alabilirim?

Amerika’da şirket kurma sürecinin yoğun dosya işlemlerinin yükünden kurtulmanız için bu işlemlerin sizin adınıza yapıldığı hizmetler sağlanmaktadır. Hemen hemen her eyalette bu hizmetlerin sağlandığını görebilirsiniz. Amerika’da mali konulara verilen önem açısından bu konuda profesyonel bir destek almanız son derece önemlidir. Tüm bu konularda hizmet veya daha fazla bilgi edinmek için AmerikadaSirket.com veya DelawareSirket.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

LLC ve Corporate türü şirket kurma konusunda diğer yazılarımızı okumayı unutmayın.

Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz