Limited Şirket (Limited Liability Company – LLC)

#image_title

Delaware LLC, yani Delaware’da bulunan bir limited şirket, gerekli Kuruluş Belgesi’nin (Certificate of Formation) hazırlanması ve belgelenmesi sonucunda oluşturulur. İlk Delaware LLC 1993 senesinde kurulmuştur. Şu anda ise Delaware’de kurulu şirkelerin yaklaşık üçte ikisi limited şirketlerdir.

Peki neden LLC kurmak bu kadar çok tercih ediliyor? Delaware LLC çok farklı bir formata sahip bir iş tipidir. Bu tip şirketlerde İşletim Anlaşması (Operation Agreement) aracılığıyla, şirket üzerinde sorumlu olan kişiler limited şirketlerinin işleyişine, yönetimine, şirkette söz sahibi kişilerin pay oranları ve sorumluluk derecelerine kadar hemen her şey hakkında kendi başlarına karar çıkarma yetkisine sahiptirler. Yani, kendi şirketinizi kendi ihtiyaçlarınıza gör dilediğiniz gibi oluşturabilir, bu şirket altında yasal olan herhangi bir işi yapabilir ve şirketinizi dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Şirkette söz sahibi (ortak) tüm kişiler tarafından imzalandığında İşletim Belgesi artık yasal yetkinliğe sahiptir.

Bir çok kişi şirketlerini kurduktan sonra örnek niteliğindeki İşletim Anlaşmaları’nı alıp kendilerine göre düzenledikten sonra yürürlülüğe koyarlar; ancak buna erişmek ve hazırlamak her zaman çok kolay olmayabilir. Bizden alacağınız bir hizmetle sizin için hazırlanmış örnek İşletim Belgesi’ni kullanabilir ve kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.Şirket kurulumundan sonra bizden e-posta ile  İşletim Anlaşması (Operation Agreement) isteyebilirsiniz.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz