Kullanım Koşulları ve Kurallar

KULLANIM KURAL VE KOŞULLARI

Burada “Kullanım kural ve koşulları” başlığı altında belirtilen kural ve koşullar, delawaresirket.com web-sitesini (web-sitesi) ve web-sitesi üzerinde bulunan, Social Enterprises Inc. (SEI) tarafından sunulan hizmetleri kullanımınızı içerecek şekilde kural ve koşullar belirtir. Bu web-sitesini kullanarak bu kural ve koşulları kabul ettiğinizi beyan etmiş sayılırsınız. Bu kural ve koşullara bağlı kalmak ya da uymak istemiyorsanız, lütfen web-sitesi üzerinde sunulan hizmetleri kullanmayı durdurunuz.

Lütfen web-sitesi kullanmaya başlamadan önce burada yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bu web-sitesini kullanarak veya sitenin kullanım kural ve koşullarınızı kabul etmenizi talep eden bölümlerine tıklayarak bu bölümdeki bilgilere ve Gizlilik Politikası bölümünde yer alan bilgilere uyacağınız konusunda teminat vermiş sayılırsınız. Web-sitesindeki hizmetler yalnızca 18 yaş veya üzeri bireylere sunulmaktadır. Bu web-sitesini ve burada sunulan hizmetleri kullanarak yasal olarak erişkin yaşta olduğunuzu ve SEI ile imzaladığınız her türlü bağlayıcı anlaşma konusunda gerekli koşulları sağladığınızı beyan etmiş sayılırsınız. Bu koşulları sağlamıyorsanız, web-sitesini ve üzerindeki hizmetleri kullanmamalısınız.

 

HİÇBİR HUKUKİ TAVSİYE VERİLMEMEKTEDİR.

SEI ve delawaresirket.com size formların kolay doldurulması, hukuki ve resmi işlemler hakkında genel bilgilerin sağlanması ve faydalanabileceğiniz yararlı bilgilerin sunulması amacıyla oluşturulmuştur. SEI bir hukuk firması değildir ve size herhangi bir koşulda hiçbir yasal nitelikli tavsiye, öneri ve danışmanlıkta bulunamaz. SEI ve çalışanları, temsilcileri, satış danışmanları ve danışmanları sizin avukatınız olarak hareket etmez; dolayısıyla SEI ile aranızda bir avukat-müvekkil ilişkisi bulunmaz. Bu nedenle SEI ile aranızda geçen iletişim müvekkil gizliliğine tabi değildir. Bu web-sitesi hiçbir koşulda bir hukuki tavsiye yerine kullanılmamalı ve kullanıcılar bu nitelikte tavsiye, öneri ve danışmanlık için mutlaka avukatları ya da hukuk danışmanları ile istişarede bulunmalıdırlar. SEI bir başvuru yürütme hizmeti sunar ve sizler bu hizmetleri kullanırken yalnızca kendi çıkarımlarınız, yönlendirmeleriniz, siparişleriniz ve eylemlerinizden sorumlusunuzdur.

 

MEMNUNİYET GARANTİSİ

SEI sizin memnuniyetinizi sağlama konusunda tüm hizmetleri ve desteği ile kendisini adamış bir şirkettir. Eğer hizmetlerimizden memnun değilseniz lütfen bizimle +1 302 526 4800 numaralı telefondan veya info@enterprises.social adresi üzerinden iletişime geçiniz. Sorununuzun çözümü için SEI ekibinizden bir uzman sizinle ilgilenecek, durumunuzu tahlil ettikten sonra sorununuzu çözüme ulaştıracak ya da bu sorun gerekçesiyle size para iadesini sağlayacaktır. Geri ödemeler size ödeme yaptığınızla aynı yöntemde sağlanacaktır ve SEI kendisi adına kabul ettiği tüm masrafların iade edecektir; ancak siparişiniz ya da aldığınız hizmet sonucunda örneğin ABD Hükümeti nezdinde bir organa yapılmış olan ödemeler (out-of-pocket fees) iade edilemeyecektir. Geri ödemenin sağlanabilmesi için edinmiş olduğunuz tüm belgelerin ve SEI tarafından size sağlanmış diğer dosyaların iadesi gerekmektedir. Bunun ardından yedi iş günü içerisinde geri ödeme gerçekleştirilecektir. Bu memnuniyet garantisinin etkin olması için satın almanızın ardından 30 gün içerisinde geri ödeme başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Geri ödemesi yapılan tüm hizmetler için %5 oranında hizmet ücreti alınmaktadır.

 

SİTEYE ERİŞİM

Bu web-sitesini kaldırmayı ya da üzerinde değişiklik yapmayı ve bu web-sitesi üzerinde sunulan tüm hizmet ile ürünler üzerinde hiçbir bildirim yapmadan aynı inisiyatifleri kullanma hakkımızı saklı tutarız. Web-sitesinin herhangi bir sebeple, herhangi bir zamanda ya da zaman diliminde tamamına veya bir bölümüne ulaşılamaması konusunda sorumluluk taşımamaktayız. Bazı durumlarda web-sitesinin tamamına ya da bir bölümüne erişimi kısıtlayabiliriz. Aşağıdaki durumlar için kullanıcılar sorumluluk taşımaktadır:

 • Web-sitesine erişebilmek için gerekli tüm ayarlamaların yapılması
 • Internet bağlantınız üzerinden bu web-sitesine erişen tüm kişilerin bu kural ve koşullar konusunda bilgi sahibi olduğunu ve bunlara uyum sağladığından emin olmak

Web-sitesi üzerinde yer alan interaktif alanların kullanımı konusunda sağladığınız tüm bilgilerin doğru ve geçerli olduğundan emin olmalısınız. Bu konuda gerekli bilgiler Gizlilik Politikası altında belirtilmiştir.

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Bu web-sitesinde bulunan tüm içerik, özellik ve fonksiyonlar (tüm bilgi, yazılım, yazı, gösterim, görsel, video ve ses ve tasarımı içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan bir şekilde) şirkete (SEI), lisans sağlayıcıya veya diğer sağlayıcılara aittir ve tüm bu materyaller Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve başta ABD olmak üzere diğer uluslararası fikri mülkiyet, telif hakkı, patent ve ticari sır kanunları tarafından koruma altına alınmıştır.

Bu kullanım kural ve koşulları web-sitesini yalnızca kendi bireysel kullanımınız için kullanmanıza izin verir. Aşağıdaki durumlar dışında, web-sitesinde yer alan herhangi bir materyali halka açık biçimde gösterme, yeniden yapılandırma, dağıtma, değiştirme, türemiş çalışmalarını yapma, yayınlama, indirme, saklama veya aktarma hakkınız bulunmamaktadır:

 • Bilgisayarınız web-sitesine girmenizin ardından geçici ve otomatik olarak bazı materyalleri RAM üzerinde saklaması ve tekrar gösterebilmesi,
 • Web tarayıcınız tarafından görüntü geliştirmesi amacıyla otomatik olarak önbelleğe veri alınabilmesi,
 • Kendi ticari olmayan kullanımınız için web-sitesinde bulunan bir sayfanın makul ölçüde bir bölümünü daha sonra çoğaltmamak ve yayınlamak üzere yazdırabilir ya da indirebilirsiniz.
 • Eğer bazı içerikler için sosyal medyada paylaşma seçeneği sağlıyorsak, bu durumda bu özellikleri kullanabilirsiniz.

Aşağıda belirtilenleri yapmamalısınız:

 • Bu web-sitesinde bulunan herhangi bir materyalin değiştirilmiş kopyasını oluşturmamalısınız.
 • Birlikte bulunduğu yazıdan ayrı olarak herhangi bir görseli veya ses dosyasını kullanmamalısınız.

Bu web-sitesinde yer alan herhangi bir materyal ticari kullanım için kullanılamaz.

Bu web-sitesinde yer alan materyalleri bu bölümde yer alan koşullar dışında bir sebeple kullanmak istiyorsanız bizimle info@enterprises.social adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Bu kullanım koşul ve kurallarında belirtilenler dışında yapılan tüm hareketler telif hakkı ve fikri mülkiyet hakkının ihlali olarak sayılır ve hukuki yaptırıma maruz bırakılabilir. Şirketin inisiyatifi doğrultusunda, indirmiş, değiştirmiş ya da yazdırmış olduğunuz ve tespit edilen tüm materyallerin iadesi veya yok edilmesi istenebilir.

 

TİCARİ MARKALAR

Social Enterprises Inc., SEI, delawaresirket.com ve bunlara ait logolar, isimler, ürünler, hizmet isimleri, tasarımlar ve sloganlar Social Enterprises Inc.’e ait ticari markalardır ve bu web-sitesi üzerinde kullanılmış diğer tüm ticari markalar kendi sahiplerine aittir. Bunların hiç birisi kopyalanamaz, indirilemez veya izin dışında kullanılamaz.

 

GÖRÜŞ BİLDİRME

SEI sizlerin düşüncelerine değer verir ve delawaresirket.com üzerindeki bilgiler ile blog ve sosyal medya sayfalarının yönetimi başta olmak üzere, şirketin sağladığı hizmetler konusunda da yorumlarınızı dikkate alır. Ancak SEI özel olarak talep edilenlerin dışında herhangi bir teklif, öneri veya fikri kabul etmemekte ve uygulamaya koymamaktadır. Bunu anlayışla karşılamanızı umuyoruz; zira buradaki politikamız ilerde geliştirilen herhangi bir materyal ile hizmetin site kullanıcıları tarafından önerilen özgün fikirlerle uyuşması sebebiyle gelecekte oluşabilecek yanlış anlaşılmaları önlemek üzerine kuruludur. Buradan hareketle, geri bildirimlerinize değer verdiğimizi ve değerlendirdiğimizi belirtmekle beraber, özgün içerikler ve materyaller göndermemenizi rica ederiz.

 

WEB-SİTESİNDEKİ BİLGİLERİN GÜVENİLİRLİĞİ

Bu web-sitesi üzerinde size sunulmuş olan bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Bilgilerin geçerliliği, doğruluğu veya bütünlüğü ile kullanışlılığı konusunda herhangi bir sağlamamaktayız. Bu durumda bilgilerin güvenilirliği konusundaki takdir sizin inisiyatifinize bırakılmıştır.

 

WEB-SİTESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI

Web-sitesinde bulunan içerikler üzerinde zaman düzenlemeler ve değişiklikler yapabiliriz; ancak web-sitesinde yer alan içerikler her zaman geçerli veya güncel olmayabilir. Web-sitesinde sağlanan materyallerin hiç birisi için güncelleme mecburiyeti taşımamaktayız. Ancak doğru bilgilerin aktarılması konusunda hassas davranarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımızı belirtiriz.

 

WEB-SİTESİNİ VE SOSYAL MEDYA ÖZELLİKLERİNİ BAĞLANTILAMAK

Ana sayfamız adil ve yasal olduğu sürece ve firma itibarımızı zedelemeyecek ya da bundan nemalanmayacak biçimde bağlantılanabilir; ancak firmamızın yazılı izni olmadan firmamızla bağlantılı bir ilişki tesis edilemez.

Web-sitesi kullanımınıza (aşağıdaki şekilde) açık olan bazı sosyal medya özellikleri sunabilir:

 • Size ait veya üçüncül parti bir web-sitesinde bu siteye bulunan içeriğin tamamının ya da bir bölümünün gösterilmesi

Bu özelliği ancak size sunulduğu biçimde kullanabilirsiniz. Aşağıda belirtilenleri ise yapmamanız gerekmektedir:

 • Web-sitesinin tamamının ya da bir bölümünün örneğin çerçeveleme (framing), deep linking ya da in-line linking metotlarıyla gösterime açılması
 • Ana sayfa dışındaki sayfalarından birine bağlantı sağlamak
 • Bu kullanım koşul ve kurallarında belirtilenlerle çelişecek biçimde web-sitesinde yer alan içerik ve materyalleri herhangi biçimde kullanmak

Bağlantı kurma ve sosyal medya özelliklerini dilediğimiz zaman ve bildirim yapmadan kısıtlama ya da tamamıyla kaldırma hakkımızı saklı tutarız.

 

WEB-SİTESİNDEKİ BAĞLANTILAR

Eğer web-sitesinde üçüncül bir web-sitesine ya da kaynağa bağlantı sağlayan linkler bulunuyorsa, bunlar yalnızca sizin kullanımınızın kolaylığı içindir. Bu bağlantılar reklamlı içerikleri kapsayabilir. Bağlantı sağlanmış olan web-sitelerinin içerikleri üzerinde herhangi bir kontrolümüz bulunmamaktadır. Aynı şekilde, bu web-sitelerinin kullanımından kaynaklanan herhangi bir durumda sorumluluk taşımamaktayız.

 

GARANTİ KOŞULLARI

Ne genel anlamda internet üzerinden ne de bu web-sitesi üzerinden indirilecek olan herhangi bir dosya veya içeriğin zarar verici virüs ya da başka herhangi bir yöntem içermediği konusunda garanti verilemez. Bu sebeple kullanıcılar anti-virüs koruması amacıyla kendi güvenliklerini sağlamak ve veri giriş-çıkışı ile web-sitesi bağlantısı sırasında kaybolabilecek verilerin yeniden ortaya çıkarılmasına ilişkin olarak gerekli prosedürleri izlemek ve önlemleri almakla yükümlülerdir. Hizmeti engelleme saldırıları nedeniyle, bu web-sitesi üzerinden indirebileceğiniz hiçbir materyal ve web-sitesi üzerinden bağlantı kurabileceğiniz hiçbir web-sitesi sebebiyle bilgisayarınıza, programlarınıza veya diğer elektronik varlıklarınıza virüs ya da teknolojik olarak zararlı bir materyalin bulaşmasından dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Bu web-sitesinin kullanımı ve içeriğine dair yapacağınız tüm işlemler ile web-sitesi üzerinden sunulan özelliklerin kullanımına dair tüm işlemler sizin kendi sorumluluğunuzdadır. Web-sitesi üzerinde sunulan tüm hizmet ve içerikler, herhangi bir garanti kapsamı bulunmadan, “olduğu gibi” ve “uygun olduğu şekliyle” edinilmiştir. Ne şirket ne de şirket ile ilişkili herhangi bir kişi, web-sitesinin güvenliği, güvenilirliği, tamlığı, kalitesi, doğruluğu ya da ulaşılabilirliği konusunda herhangi bir garanti sağlayamaz. Bu bahsi geçen koşulu kısıtlamamak suretiyle ne şirket ne de şirket ile ilişkili herhangi bir kişi; web-sitesinden edinilmiş, web-sitesinin içeriği ve sunduğu hizmetler dahil olmak üzere hiçbir ögenin tutarlılığı, hatasızlığı ve fasılasızlığı, web-sitesindeki hataların düzeltilme zorunluluğu, web-sitesinde veya sunucularının kesinlikle virüs ya da başka zararlı ögeler içermediği ya da web-sitesinden edindiğiniz bilginin sizin tüm istek, ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacağı konularında herhangi bir garanti sağlayamaz.

Bu vesileyle, şirket açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş, yasal ya da değil (ticari elverişlilik, ihlal etmeme ve özel bir amaca uygunluk garantisi dahil olmak üzere; ancak bunlarla kısıtlı olmamak kaydıyla) herhangi bir garantinin varlığından feragat ettiğini bildirir.

Yukarda bahsi geçen koşul, uygun hukuki durumlar dahilinde göz ardı edilemeyecek durumları kapsamamaktadır.

 

SORUMLULUK KISITLAMASI

Hiçbir koşulda; şirket, şirket çalışanları, sahibi, yöneticileri, lisans sahipleri ve servis sağlayıcıları; web-sitesini, bağlantılı adresleri veya web-sitesinden edinilmiş herhangi materyali kullanımınız ya da kullanamayışınız neticesinde herhangi bir hukuki teori kapsamında sorumluluk taşımayacaklardır.

Yukarda bahsi geçen koşul, uygun hukuki durumlar dahilinde göz ardı edilemeyecek durumları kapsamamaktadır.

 

DAVA AÇMA SÜRESİ KONUSUNDAKİ KISITLAMA

Bu web-sitesi ya da bu kullanım kural ve koşulları nedeniyle ortaya çıkabilecek olan herhangi bir nedenle dava açma hakkınız doğarsa, bu eylemi zararın oluşmasından itibaren 1 yıl içerisinde gerçekleştirmeniz gerekir; aksi halde dava sebebine konu olan durum hukuki dava açma hakkından men edilmiş olacaktır.

 

 

GÜVENCE

Belirtilen kullanım kural ve koşullarını ihlal etmeniz durumunda, ortaya çıkabilecek herhangi bir hak iddiası, zarar, yargılama, ödüllendirme, kayıp, masraf, harcama ya da ödeme (avukat ücretleri dahil olmak üzere) karşısında şirketi, bağışıklarını, lisans sahiplerini ve servis sağlayıcılarını, şirket çalışanları ve yöneticilerini zarar görmemek üzere müdafaa edeceğiniz hususunu güvence altına alırsınız.

 

DEĞİŞTİRME

SEI bu kullanım kural ve koşullarını tamamen kendi inisiyatifi dahilinde ve dilediği zaman değiştirme, üzerine eklemeler yapma veya hizmetler dahil olmak üzere web-sitesinin kullanım kural ve koşullarını da içerecek biçimde içerik çıkarma hakkını saklı tutar. Bahsi geçen eylemlerin tamamı web-sitesi üzerinde belirtilecek bir bildirimin ardından ve e-posta veri tabanına dahil olmanız halinde bir e-posta yoluyla da belirtilmelerinin ardından etkin kılınır. Bu eylemlerin gerçekleşmesini takiben web-sitesinin kullanılmaya devam edilmesi halinde tüm bu değişikliklerin, eklemelerin veya çıkarmaların kabul edildiği varsayılır.

 

BÖLÜNEBİLİRLİK

Gerekli olması halinde, burada sağlanan kural ve koşullar hukuki açıdan bir mahkeme tarafından ya da nezdinde kullanılabilir, bu kural ve koşullar anlaşmanın tam anlamıyla etkin olabilmesi amacıyla gerekli ölçüde kısıtlanabilir veya elimine edilebilir.

 

SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ

Bu sözleşme siz ve Social Enterprises Inc. arasında yapılmış olan tam nitelikte ve kapsamlı bir sözleşmedir. Bu anlaşma hukuki olarak sözlü ya da yazılı biçimde beyan edilmiş diğer tüm belgelerin üzerindedir.