Amerikan Banka Hesabına İhtiyacım Var mı?

Bir Amerikan Banka hesabına ihtiyacınız olup olmadığını tespit etmenin en kolay yolu faaliyetlerinizi gözden geçirmektir. ABD içinde ticari işlem yapıyorsanız veya genel anlamda Amerikalı müşterilerle işlem yapıyorsanız, sizden ödemeleri yerel ödeme yöntemleriyle işleme koymanız istenebilir. Bazı işletmeler PayPal veya banka havalesi gibi hizmetleri kullandıklarını ifade etseler de, bu yöntemler bazen elverişsiz, zaman alıcı ve maliyetli olabilir.

Bir banka hesabı edinmek ABD’nin rekabetçi pazarında sürdürülebilirlik anlamında kesinlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca, bir girişimci olarak işletmenizin bankacılığını kişisel bankacılık işlemlerinizden ayrı tutmak oldukça önemlidir. Bu nedenlerle, bir ABD Banka hesabına sahip olmak faydalı olabilir.

Kimler Amerikan Banka Hesabı Almalıdır?

  • Birçok uluslararası küçük, orta veya büyük ölçekli işletme, Amerikalı müşterileri için bir ABD banka hesabına ihtiyaç duyar. Bunun temel nedeni, yabancı para birimlerinin getirdiği sorunlardır. ABD’deki müşterilerin beklentileri, IRS kayıtlarının tutarlılığı ve nakit akışını yönetmenin rahatlığıdır.
  • ABD’de uluslararası olarak faaliyet gösteren işletmeler, ödeme söz konusu olduğunda genellikle ABD bankalarıyla birlikte çalışır. Bazı işletmeler çek kullanırken, diğerleri ACH transfer yöntemini kullanır. ACH, yalnızca ABD’deki bankalarla çalışır. Çekler için ise bunları kabul etmek, ödemelerin süreci ve güvenilirliği açısından başka sorunlar da getirebilir. Bazen bu süreç 60 güne kadar ulaşabilir. Ayrıca 15 ila 50 ABD Doları arasında ekstra bir ücrete tabidir. Bu nedenle, ABD’de bir banka hesabına sahip olmak muhtemelen ödeme işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.Amerikan Banka Hesabı
  • Ayrıca PayPal, Ebay, 2Checkout ve Stormpay gibi ödeme hizmetlerini kullanıyorsanız; muhtemelen ödeme almanın ne kadar zahmetli, zaman alıcı ve ekonomik olarak elverişsiz olduğunu biliyorsunuzdur. Çevrimiçi çalışıyorsanız ve PayPal ve Ebay gibi hizmetler aracılığıyla ödeme kabul ediyorsanız, bir ABD banka hesabına sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir.
  • Bir işletme sahibinin kişisel ve ticari bankacılığını ayırması önemlidir
  • Bir ticari banka hesabı, doğru kayıtların tutulmasına, para yatırma, para çekme, banka havalesi, rapor hazırlama ve çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olur …
  • Bir ticari banka hesabıyla, ticari gelirlerinizi ve giderlerinizi kişisel varlıklarınızdan ayrı tutarak vergi yükümlülüklerinizi azaltmış olacaksınız.
  • Ticari bankacılık ilişkisi, banka kredisi almanıza da yardımcı olabilir.

Q: Amerika’da İkamet Etmiyorum. Yine de banka hesabı açabilir miyim?

Aklınızda asıl soru muhtemelen şudur: “ABD dışında ikamet eden biri olarak bir ABD Bankası hesabı açabilir miyim?”Özellikle 11 Eylül’den sonra ABD hükümeti, ABD’de ikamet etmeyenler için banka hesabı açma sürecini zorlaştırmıştır. Ancak buradaki, husus, bunun imkansız değil, zorlaşmasıdır.

İşte deneyebileceğiniz bazı yöntemler.

(1) Öncelikle çevrimiçi bankalara başvurmayı deneyebilirsiniz. Silicon Valley Bank veya Everbank gibi bazı platformlarda banka hesabı açma şansınız olabilir. Bununla birlikte, bu işlem biraz zaman alıcı ve zor olabilir.

(2)Alternatif olarak, ABD’ye bir gezi planlayabilir ve bir banka hesabı açmak için bankalarla konuşabilirsiniz. Bunu yapmak için, ABD’ye gelmeden önce gerekli belgeleri toplamanız ve bankalara olan güvenilirliğinizi gösterebilmeniz gerekir. Bu yönteme devam etmek için, yine külfetli olduğu kanıtlanan bir ABD vizesine ihtiyacınız var. Bu nedenle, sağlayabileceğimiz profesyonellerden yardım almanız sizin ve işletmeniz için faydalı olabilir.

 

Amerikan Banka Hesabı,Banka hesaplarına ilişkin herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize danışmaktan çekinmeyin!

Delawaresirket