Amerika’da Vergiler, Lisanslar ve İzinler

TAXES, LICENSES AND PERMITS
(VERGİLER, LİSANSLAR VE İZİNLER)

Federal Tax ID Employer Identification Number (EIN) (İşveren Kimlik Numarası):

Uygun olan tüm işletmelere federal Hükümet tarafından verilen vergi kimlik numarasıdır. Federal Tax Identification Number (federal Vergi Kimliği Numarası) ile aynıdır.

State Tax ID (Eyalet Vergi Kimliği Numarası)

Eğer kurduğunuz şirket ile bir eyalet içerisinde satış yapmak, elemanlar işe almak istiyorsanız eyalet nezdinde şirketinize ait bir kimlik yaratmanız; yani Eyalet Vergi Kimliği Numarası almanız gerekmektedir. Bu numara aynı zamanda “State EIN” olarak da bilinir ve federal vergilendirme için kullanılan EIN numarasından farklıdır.

Eyalet Vergi Kimliği Numarası iş yaptığınız eyalet tarafından size verilir. Bu numara Delaware Eyaleti’nde istenmemekle birlikte, ABD’deki eyaletlerin büyük bölümünde talep edilmektedir.

 

Business Licenses (İş Lisansları)

Yaptığınız işe ve iş yaptığınız yere bağlı olarak, belirli lisans veya sertifikaları edinmiş olmanız gerekebilir. Bu gereklilik yalnızca federal ya da eyalet nezdindeki hukuki düzenlemelere değil, daha küçük çaptaki bölge yönetimlerinin düzenlemelerine de bağlıdır.

Yapacağınız işin bir lisans gerektirip gerektirmediğini öğrenmek ve lisansınızı alma konusunda profesyonel destek için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Seller’s Permit (Satış Ruhsatı)

Başlatacağınız iş ile birlikte toptan veya perakende olarak satış yapacaksanız, aralarında Delaware’in de bulunduğu birçok eyalette satış ruhsatına sahip olmanız gerekir. Bunun da sebebi bu satışlardan satış vergisi toplayacak olmanızdır.

Eğer birden fazla eyalette satış gerçekleştireceksiniz, her satış yeri için ayrı ruhsat almanız gerekebilir.

Sizin adınıza kısa sürede satış ruhsatınızı sorunsuz bir şekilde alıyoruz. Hemen şimdi iletişime geçin ve bilgi alın.


Amerika’da şirket kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da herhangi bir sorunuz varsa bize aşağıdaki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz:
TR Tel: +90 850 304 7002
US Tel: +1 302 310 2176
Email: info@enterprises.social
Address : Newark, Delaware